ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Ziemia Kłodzka powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Atrakcje Kotliny Kłodzkiej - Atrakcje w Kotlinie Kłodzkiej

Atrakcje Kotliny Kłodzkiej [2378]

Jeżeli kogoś znudziły już wyjazdy nad nasze polskie morze, albo w Tatry  to czas najwyższy odkryć inne piękne tereny naszego kraju. Wspaniałych miejsc pełnych niecodziennych zabytków w naszym kraju na pewno nie brakuje. Choć by przez wielu niedoceniana, a przez tysiące osób już odkryta Kotlina Kłodzka. Kto raz był w tej przepięknej krainie na pewno będzie tam wracał. Kotlina leży w niesamowitym otoczeniu:Góry Sowie, Góry Bardzkie, Góry Złote, Góry Bystrzyckie i Masyw Śnieżnika. Takie sąsiedztwo to uczta dla oczu, a jednocześnie możliwość zorganizowania wielu ciekawych górskich wędrówek.

Na ziemi kłodzkiej leżą również niektóre z najbardziej znanych polskich uzdrowisk: Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój czy Lądek-Zdrój. W każdej z tych miejscowości turysta znajdzie mnóstwo noclegów w pensjonatach, hotelach, gospodarstwach agroturystycznych czy na kempingach. Noclegi są zróżnicowane pod względem cen oraz równocześnie pod względem komfortu wypoczynku i są naprawdę na każdą kieszeń – wszystko zależy oczywiście od pory roku oraz od tego, czy poszukujemy noclegów w znanym kurorcie, czy w mniejszej miejscowości. W tych malutkich, ale często jakże urokliwych wsiach można znaleźć noclegi w dobrym standardzie w bardzo niskiej cenie. Dodatkowo gospodarze mając niewielu gości każdemu z nich są często gotowi „nieba przychylić”.

Jeśli ktoś jednak preferuje spacery po uzdrowiskowych alejkach takie miejsca jak Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój czy Lądek-Zdrój są stworzone właśnie dla niego. Niezależnie od pory roku rzesze kuracjuszy i turystów spacerują po deptakach i popijają wodę o leczniczych właściwościach. Wiele miejscowości ostatnio gruntownie wyremontowano, parki uzdrowiskowe gruntownie zmodernizowano i zrewitalizowano, zabytki odnowiono.  Te stare polskie uzdrowiska odzyskały dawny blask i zyskały na nowoczesności. Postarano się o wiele atrakcji również dla dzieci (np.  letni tor saneczkowy na zboczu Góralka czy kolejka turystyczna w Polanicy), gdyż w tych kurortach zaczęło pojawiać się wiele rodzin z dziećmi. Pojawiły się kolorowe, podświetlane fontanny, a wieczorne pokazy Woda-Światło-Dźwięk ściągają tłumy turystów.

Wokół kurortów znajdziemy niesamowitą ilość zabytków i innych atrakcyjnych turystycznie miejsc:  Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, Błędne Skały i Szczeliniec w Górach stołowych, Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Kościół Nawiedzenia NMP w Wambierzycach, Most Świętego Jana w Kłodzku i setki innych wartych obejrzenia obiektów.

Jeśli więc ktoś chce odpocząć od tłumów nad Bałtykiem i poszukuje nowych wrażeń i atrakcji powinien już dziś zarezerwować nocleg w jednym z pensjonatów, hoteli, kwater prywatnych czy gospodarstw agroturystycznych na ziemi kłodzkiej i ruszać na spotkanie nowej przygody.

Zobacz równieżJeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 20 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.034 sek.