ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Ziemia Kłodzka powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Góry Stołowe to magiczna kraina - magiczna kraina Góry Stołowe

Góry Stołowe to magiczna kraina [1910]

Góry Stołowe to magiczna kraina, która turystów może oczarować swym pięknem oraz niezwykłymi formami skalnymi. To pasmo górskie jest terenem idealnym na wycieczki, w czasie których można połączyć aktywny wypoczynek z jedyną w swoim rodzaju lekcją geologii. Czym zachwycają Góry Stołowe? Jakie atrakcje turystyczne wypromowały to pasmo górskie?

To pasmo to najbardziej fascynująca grupa górska, jaką mogą się pochwalić Sudety. Podziwiane z daleka przyciągają uwagę swymi charakterystycznymi  kształtami. Szczeliniec – najwyższy szczyt w tej grupie, góruje nad Kotliną Kłodzką, a patrzącym na ten szczyt z daleka wydaje się, iż podziwiają gigantyczny stół skalny. Wspaniałe atrakcje Gór Stołowych są związane ze skałami. Tajemnicze labirynty oraz niezwykłe formy skalne, którymi przyciągają tutejsze rezerwaty. Wambierzyce, które są znanym ośrodkiem pątniczym, są też doskonałym punktem wyjściowym na teren rezerwatu Skalne Grzyby, podczas gdy w pobliżu Kudowa Zdrój  przyciągają „Błędne Skały”. Ten rezerwat to jeden z najciekawszych zakątków w całych Sudetach.

Jakie miejscowości są dobrymi punktami wypadowymi w te góry? Noclegi można znaleźć bez problemów w takich ośrodkach, jak Kudowa czy Duszniki Zdrój . To znane od wieków uzdrowiska, na terenie których turystyka zaczęła się rozwijać dość szybko. Ratno Dolne, Radków oraz miejscowości leżące w pobliżu Wambierzyc to kolejne atrakcyjne punkty, z których można urządzać ciekawe wycieczki w góry. 

Zobacz równieżJeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 9 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.039 sek.