ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Ziemia Kłodzka powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


park zdrojowy Duszniki Zdrój - Park Zdrojowy w Dusznikach Zdrój

park zdrojowy Duszniki Zdrój [2106]

Park z duszą

Duszniki Zdrój oraz najbliższe okolice miasta kryją wiele atrakcji. Jednak za główną i koronną uchodzi Park Zdrojowy.

Jak już wspomniano, Park Zdrojowy Duszniki Zdrój jest uznawany przez wiele osób za jedną z najpiękniejszych atrakcji regionu. Jest miejscem, gdzie można zaznać spokoju i w zaciszu spędzić miłe chwile. Drzewa porastające park to głównie lipy, buki i kasztanowce. Kuracjusze oraz osoby spacerujące bardzo cenią sobie to miejsce i możliwoœść odpoczynku na łonie natury. Każda pora roku przynosi powody do zachwytu nad park Zdrojowy Duszniki Zdrój: wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia, park wprost kipi œświeżą zielenią. Latem do zieleni drzew i krzewów dochodzą kobierce z pięknych, kolorowych kwiatów. Na uwagę zasługuje też fontanna, która dzięki podœświetleniu, zachwyca także po zmroku. W wybrane weekendy odbywają się tu pokazy łączące efekty œświetlne i dŸwiękowe wraz z ruchami strumieni wody, uformowanych w imponujące kształty. Kolejna pora roku przynosi z kolei feerię barw charakterystyczną dla jesieni, dywany szeleszczących pod nogami liœci oraz kasztany czy żołędzie, zbierane równie chętnie przez dzieci, jak i przez wiewiórki. Zima natomiast zamienia park Zdrojowy Duszniki Zdrój w baœniową krainę jak z obrazka.

Poza przyrodą, park Zdrojowy Duszniki Zdrój kryje w sobie między innymi dworek Fryderyka Chopina czy pochodzącą z XIX wieku pijalnię wód mineralnych. W pijalni, oprócz skosztowania leczniczych wód można nabyć pamiątkowe drobiazgi. Znajduje się w niej też sala koncertowa. Tuż obok pijalni znajdziemy Ÿźródło nazwane Pieniawą Chopina. Zresztą na terenie miasta możemy znaleŸć wiele Ÿźródeł, z których czerpana jest woda o leczniczych właœściwośœciach.

Park Zdrojowy Duszniki Zdrój nie bez powodu jest najpopularniejszym miejscem regionu. Turyœści i kuracjusze uważają go za stały punkt każdej wycieczki i polecają jego odwiedzenie każdemu bez wyjątku.

Zobacz również    Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

    ONLINE 21 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
    Strona wygenerowana w 0.046 sek.